Predstavnice Udruge Nada sudjelovale su na 16. kongresu Hrvatskog društva za internističku onkologiju HLZ koji je održan 10.-13. listopada u Hotelu Lone u Rovinju.
Bez obzira na značajne pomake u području onkologije, zloćudne bolesti i dalje predstavljaju vodeći zdravstveni izazov u Hrvatskoj, osobito među radno aktivnom populacijom mlađom od 65 godina. Neophodno je kontinuirano unapređivati znanje i prakse kako bismo smanjili postojeću razliku u ishodima liječenja između Hrvatske i najrazvijenijih zemalja Europske unije.
I ove godine kongres je obuhvatio najnovija saznanja i inovacije u dijagnostici, liječenju i rehabilitaciji onkoloških bolesnika. Posebna pažnja posvećena je nužnim promejnama prema preciznoj onkologiji.
Cjelokupni program kongresa bio je osmišljen tako da su poticane interaktivne rasprave, razmjena iskustava i suradnja među stručnjacima iz različitih disciplina. Kao i do sada, posebna pažnja osvećena je uključivanju mladih stručnjaka, jer je njihova energija i inovativnost ključna za budućnost onkologije.
Pored stručnjaka iz različitih disciplina mjesta za sudjelovanje u raspravama bilo je i za udruge koje se bave onkologijom, među njima i za Udrugu Nada Rijeka.
Tekst HDIO /Hrvatsko društvo za internističku onkologiju/-Fotografije FB profil Udruge Nada Rijeka/Uredio SL
.